Rajatsi ry

Rajatsi on järjestänyt Raahen Rantajatsit -jazzfestivaalit vuodesta 1989 lähtien. Rajatsi järjestää myös klubikonsertteja ympärivuotisesti.

Rajatsi ry on Suomen Jazzliiton ja Europe Jazz Networkin jäsen.

Raahen Rantajatsit

Seuraavat Rantajatsit juhlitaan 23.-25.7.2020.

Rantajatsiklubi

Ohjelmaa syksyllä 2019:

Ma 7.10. Jorma Tapio Kruununmakasiininmuseolla klo 18. Liput 10€/ jäsenet, opiskelijat, työttömät 5€

Liity jäseneksi

Jäsenenä pääset tukemaan ja kehittämään Rajatsin toimintaa. Saat alennuksen talvikauden konsertteihin ja tietoa konserteista jäsenkirjeillä. Tervetuloa mukaan järjestämään konsertteja ja Rantajatseja!

Jäsenmaksu 2019 on 15 €, opiskelijalle, eläkeläiselle ja työttömälle 10 €. Jäseneksi voit liittyä maksamalla jäsenmaksun Rajatsin tilille
FI92 5381 0340 0319 29 ja ilmoittamalla yhteystietosi maksun yhteydessä tai sähköpostilla.

Osoitteenmuutokset ja muut yhteydenotot osoitteeseen rajatsi@rajatsi.fi.

Tukijäsenmaksu on 100 €.

Rajatsin hallitus vuonna 2019:

Pertti Uunila puheenjohtaja, Anna Kippola varapuheenjohtaja, Pekka Tähkävuori rahastonhoitaja, Anne-Mari Kuisma sihteeri, Mika Isopoussu. Sähköpostiosoitteet: etunimi.sukunimi@rajatsi.fi

Yhteystiedot

Rajatsi ry
Koulukatu 14
92100 Raahe
Finland
rajatsi@rajatsi.fi

Puheenjohtaja
Pertti Uunila, pertti.uunila@rajatsi.fi

Rantajatsien festivaalijohtaja
Charles Gil, puh. 050 571 6516, charles.gil@rajatsi.fi

Rantajatsit, tekniikka
Pekka Tähkävuori, pekka.tahkavuori@rajatsi.fi

Rantajatsit, toimisto, talkoot
Johanna Penttilä, johanna.penttila@rajatsi.fi

Rantajatsit, tuottaja
Anna Kippola, anna.kippola@rajatsi.fi
Mika Ylipoussu, mika.ylipoussu@rajatsi.fi
Anne-Mari Kuisma, anne-mari.kuisma@rajatsi.fi